Kontakt

Styrelse för verksamhetsåret 2019-2020

Tamim Alameddine (ordf) tamim.alameddine@gmail.com
Anna Ardin (vice ordf) anna@ardin.se
Mattias Irving (kassör) mattias.irving@gmail.com
Sara Gunnerud sara.gunnerud@gmail.com
Monica Pourshahidi monica.pourshahidi@icloud.com
Daniel Stintzing (suppleant) ordbilda@gmail.com

Valberedning
Olea Huuska
 (sammankallande) olea_huuska@hotmail.com
Åsa Janlöv asajanlov@gmail.com

Revisorer
Börje Bergfeldt
 borje.bergfeldt@nbv.se
Hans-Olof Johansson (ersättare) hoj4803@gmail.com eller 070-2739773

Hjärta Sydöstra Stockholm
Bor du i Farsta, Skarpnäck, Bagis eller någon annanstans i sydöstra Stockholm? Då kanske du vill vara med i Hjärta Sydöst?
Daniel Stintzing (kontaktperson) ordbilda@gmail.com 

Hjärta Länet
Bor du i någon annan kommun än Stockholms stad i Storstockholm Då kanske du vill vara med i Hjärta Länet? Hör av dig till någon i styrelsen så berättar vi mer!

De tre Hjärtaföreningarna samordnar sina styrelsemöten, och representeras gemensamt av Tamim och de övriga i styrelsen.

Hör hemskt gärna av dig med idéer och förslag på saker du skulle vilja göra inom Hjärta, vi tillämpar ”lustprincipen” och har i vår verksamhetsplan att vi ska stötta och uppmuntra varandra i att göra det var och en brinner för.